بین الملل

پوتین مجبور به قرنطینه شد

رئیس‌جمهوری روسیه در جریان گفت‌وگوی تلفنی با همتای تاجیکستانی خود اعلام کرد که به‌دلیل ابتلای یکی از اطرافیانش به بیماری کووید‌ـ‌۱۹ مجبور به قرنطینه شده است و نمی‌تواند در نشست‌های سران آتی در دوشنبه حضور فیزیکی داشته باشد.
به گزارش خبرهشت، “ولادیمیر پوتین” رئیس‌جمهوری روسیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که در رابطه با ابتلای یکی از اطرافیانش به بیماری کووید‌ـ‌19 مجبور است رژیم قرنطینه را رعایت کند.
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، ولادیمیر پوتین امروز مذاکرات تلفنی با “امامعلی رحمان” رئیس‌جمهوری تاجیکستان داشت و در جریان آن اعلام کرد که به‌‌دلیل تشخیص بیماری کرونا در یکی از اطرافیانش، وی مجبور شده است که برای یک مدت معین رژیم قرنطینه خانگی را اجرا کند.
سخنگوی کرملین امروز اعلام کرد که قرنطینه شدن رئیس جمهوری روسیه تأثیری بر کار وی نداشته و او هچون گذشته به فعالیت روزانه خود ادامه خواهد داد. ‎
به گفته پسکوف، پوتین در سلامتی کامل قرار داشته و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.‎
بدین ترتیب، رئیس‌جمهوری روسیه در نشست برنامه‌ریزی‌شده شورای سران سازمان پیمان امنیت جمعی و شورای رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان از طریق کنفرانس ویدئویی مشارکت خواهد داشت.
یک روز قبل پوتین در دیدار با قهرمانان روس در بازی‌های پاراالمپیک یادآور شده بود که یکی از اطرافیانش، به‌دلیل بیمار کرونا وضعیت پیچیده‌ای پیدا کرده است. البته بعد از آن، “دیمیتری پسکوف” سخنگوی کرملین اعلام کرد که این مسئله فعلاً باعث نشده است که هیچ تغییری در برنامه‌های دیدارهای ولادیمیر پوتین ایجاد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن