تیترسیاسی
موضوعات داغ

دولت پرداخت مطالبات بازنشستگان را در دستورکار قرار دهد

نماینده کهکیلویه، گفت:دولت و سازمان برنامه و بودجه پرداخت مطالبات بازنشستگان را در دستورکار خود قرار دهند و مجلس با هماهنگی دولت رتبه بندی فرهنگیان را به عنوان خواسته به حق آنان در اولویت قرار دهد.

به گزارش خبرهشت به نقل از تسنیم، سیدمحمد موحد نماینده مردم کهکیلویه، در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه گفت: دولت و سازمان برنامه و بودجه پرداخت مطالبات بازنشستگان را در دستورکار خود قرار دهند و مجلس با هماهنگی دولت رتبه بندی فرهنگیان را به عنوان خواسته به حق آنان در اولویت قرار دهد.
وی تصریح کرد: همچنین انتظار داریم منابع زیرزمینی و روزمینی استان کهکیلویه و بویراحمد همچون نفت، گاز و آب استان که به سایر استان‌ها روانه می‌شود، در استان‌های مجاور از نیروی انسانی این استان به کار گرفته شوند.
نمایند مردم کهکیلویه در مجلس یادآور شد: منافع ملی باید اولویت اول کشور قرار گیرد، در این راستا از برگزاری مانورهای اخیر به ویژه در استان های شمال غرب کشور تشکر می‌کنم. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رتبه‌بندی معلمان در دستورکار صحن علنی قرار گیرد.
رمضانعلی سنگدوینی نیز در تذکر شفاهی خود از رئیس و هیات رئیسه مجلس درخواست کرد تا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان را در دستورکار صحن علنی قرار دهند.
وی افزود:در تابستان امسال شاهد گرمای بالای 50 درجه بودیم در این شرایط قطعی آب و برق به شدت مردم را آزار داد لذا از وزیر نیرو درخواست دارم هرچه سریع تر نسبت به بازنگری قبوض برق مصرفی مردم اقدام کند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: با توجه به اینکه استان گلستان جزو 5 استان محروم کشور است، از رئیس جمهور درخواست دارم در اسرع وقت سفری به استان گلستان داشته باشد و غبار از محرومیت این استان برداشته شود.
رئیس جمهور هرچه سریع تر نسبت به معرفی وزیر آموزش و پرورش اقدام کند
ابراهیم عزیزی نماینده شیراز در جلسه علنی امروز در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: متاسفانه از دوران قبل مدیریت این بنیاد 10 بیمارستان اعصاب و روان وابسته به این بنیاد و جانبازانی که توجه به نیاز ویژه دارند به شرکتی تحت عنوان متد واگذار شده اند که این اقدام ناپسندی است و باعث شده بخشی از این جانبازان دچار مشکلاتی شوند.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: واگذاری اماکن آموزشی و ورزشی بنیاد شهید به موسسه ایثار از دیگر اقداماتی است که نه تنها نتوانسته مشکلی از جانبازان حل کند بلکه یک انحصاری نیز در این حوزه ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: از آقای قاضی زاده هاشمی انتظار داریم هرچه سریع تر نسبت به حل مشکلات بیمارستان های اعصاب و روان جانبازان و اماکن واگذار شده به موسسه ایثار اقدام کند و جانبازان را از این نگرانی خارج کنند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: بدون شک نیاز است به وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه ای شود بنابراین از رئیس جمهور درخواست می کنیم هرچه سریع تر موضوع تعیین وزیر برای این وزارتخانه را تعیین تکلیف کند چرا که تاخیر در معرفی وزیر مشکلاتی را برای فرهنگیان و مدارس به همراه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن